Očkování


Přímo v ordinaci jsou vždy k dispozici vakcíny proti tetanu - jedinné povinné očkování v dospělosti!

Z ostatních nepovinných očkování očkujeme v ordinaci a doporučuji především pacientům nad 65 let věku, s chronickým onemocněním srdce či cév, dýchacích cest, ledvin, cukrovkou, po operaci sleziny, či po transplantaci krvetvorných buněk vakciny:

proti chřipce (v ordinaci vždy sezonně cca od 1.10. - 15.12., pro tyto pacienty je očkování zdarma, pro ostatní za poplatek cca 350kč včetně aplikace, opět ale s možností využít benefitů u většiny zdravotních pojišťoven či přímo na stránkách Vaší pojišťovny).

proti pneumokokovým infekcím (jedná se o jednorázové očkování kdykoliv, zde opět u pacientů nad 65 let věku, či po operaci sleziny hradí očkování zdravotní pojišťovna, u mladších za poplatek cca 1500kč.
 

proti klíšťové meningoencefalitidě (základní očkování 3.dávky, dále pak přeočkování 1 dávkou v intervalu 3-5-ti let), od 1.1.2022 nově pro všechny klienty nad 50 let věku zdarma (hradí Vaše zdravotní pojišťovna), pro mladší zájemce 1 vakcína za cenu cca 900kč včetně aplikace

 
Ostatní vakcíny (proti hepatitidě, pásovému oparu, "cestovatelské") po předchozím telefonickém objednání - stačí cca týden předem.
 
Pro malý zájem klientů t.č. již neočkujeme žádné vakcíny proti on. COVID-19 ! (v případě Vašeho zájmu je potřeba se obrátit na očkovací centra)

Kontakt

MUDr. Petr Tomandl - praktický lékař pro dospělé

POLIKLINIKA VINIČNÍ a.s.
Viniční 4049/235, 615 00 Brno-Židenice


608828347